Ekspertu diskusija par ceļu satiksmes drošību “Zina, bet neievēro. Kāpēc?”

27. oktobrī norisinājās VSIA “Latvijas Valsts ceļi”  organizēta ekspertu diskusija par ceļu satiksmes drošību “Zina, bet neievēro. Kāpēc?”. Diskusija notika satiksmes drošības kampaņas “Zini? Ievēro!” ietvaros ar mērķi medijos un sociālo tīklu kontos autovadītājiem atgādināt par nepieciešamību ne tikai atpazīt ceļazīmju nozīmi, bet arī ievērot tās.

Diskusijā piedalījās VSIA “Latvijas Valsts ceļi” Satiksmes organizācijas pārvaldes direktors Māris Zaļaiskalns; LU profesors, doktora studiju programmas Psiholoģija direktors, Dr. psych. Ivars Austers; režisors, raidījuma Zebra vadītājs Pauls Timrots un Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics. Diskusiju moderēs Uģis Joksts.

Un arī Biedrība “Sievietes transportā” tika pārstāvēta šajā ekspertu diskusijā – tajā piedalījās Transporta un sakaru institūta pētniece, transporta nozares eksperte un biedrības Sievietes transportā dalībniece, Dr. sc. ing. Evelīna Budiloviča.

Par diskusijā pārrunāto stāsta E.Budiloviča:

“Galvenā diskusijas tēma bija par drošību uz ceļiem un satiksmes organizācijas zīmju ievērošanu. Ja runājam par autovadītājām – sievietēm, viena no problēmām, kādēļ sievietes mēdz neievērot satiksmes organizācijas noteikums ir neuzmanība, jo pārsvarā gadījumu sievietēm braukšanas maršruti krasi atšķiras no tā, kurp dienas gaitās dodas vīrieši. Kā arī sievietes transportlīdzeklī pārvadā bērnus no/uz skolu, pirmsskolas izglītības iestādi, interešu izglītību, u.c. Savukārt šis apstāklis veicina uzmanības dalīšanu, jo bērni, atrodoties transportlīdzeklī, pievērš sev pietiekami daudz uzmanības, kā dēļ sievietes var nepamanīt kādu ceļa zīmi.

Kā viens no risinājumiem, lai samazinātu negadījumu skaitu uz ceļiem un veicināt līdzatbildību pasažieriem – izglītot bērnus jau pirmsskolas izglītības iestāžu apmeklēšanas posmā. Skaidrot bērniem par transportu un ceļu satiksmes noteikumiem. Skolās jau ieteicams praktizēt apmācību kā pareizi braukt ar velosipēdu un cienīt visus satiksmes dalībniekus.

Galvenais ir atcerēties, ka uz ceļa mēs neesam vieni – ir gājēji, velobraucēji ir auto vadītāji un citi satiksmes dalībnieki. Ikvienam ir jābūt uzmanīgam un ar cieņu jāizturas pret citiem satiksmes dalībniekiem!”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *